KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13128177
nr 1312 8177
Simony Jensen
(1864-1923), Danmark
Oljemålning, Läser brev. Signerad, daterad 1906. Olja på duk, 44x38 cm
Simony Jensen, dansk bildkonstnär född 1864, död 1923.
Utrop:
800 kr
Såld:
250 kr
måndag 9 mars 2020
kl 18:08:23
100 kr
200 kr